ObecHarmanec

Biatlonový oddiel

BIATLON HARMANEC

Biatlon v Harmanci začínal v roku 1987,ako Zvazarm pri Harmaneckých papierňach.Ako samotný klub – Klub Biatlonu Harmanec pri obecnom úrade v obci Harmanec bol zaregistrovaný v roku 1991.

Vybudovali sme ho z vlastných finančných prostriedkov.Klub sa zúčastňoval rôznych súťaží v rámci ČSFR a Slovenskej republiky, na ktorých našu obec úspešne reprezentovali členovia KB.Získali sme mnohé výborné umiestnenia a dokonca sme vybojovali aj titul Majstrov Slovenska. V súčasnosti je náš klub oficiálne zaregistrovaný pri Slovenskom zvaze biatlonu a riadi sa jeho stanovami.Dnes máme 13 členov, ktorí sa zúčastňujú súťaží a reprezentujú našu obec.

Kalendár podujatí letného a zimného biatlonu :

VIESMANOU POHÁR

MAJSTROVSTÁ KRAJA

MAJSTRIVSTVÁ SLOVENSKA

VEREJNÉ PRETEKY

Trénerom je Peter Vaník. Samotné tréningy absolvujeme nielen na kopci nad obcou, ktorý si aj sami upravujeme, ale aj v blízkych športových strediskách ako sú Šachtičky, Králiky, Donovaly a Osrblie. Našou najlepšou a najúspešnejšou pretekárkou je Dianka Šemrová, ktorá sa zúčastňuje aj pretekov OLYMPIJSKYCH NÁDEJÍ, EYOF-Európskeho Zimného Festivalu Mládeže atď.Dianka Šemrová je 5 násobná majsterka Slovenska a v súťaži o Viessmanov Pohár úspešne vybojovala prvú výkonnostnú triedu.Na posledných majstrovstvách Slovenska konaných v dňoch 2.-4.3.2007 sme v kategórií dorastu zásluhou Diany Šemrovej získali 3.miesto v rýchlostných pretekoch a 2.miesto v pretekoch s hromadným štartom. Svojimi výbornými výsledkami bola zaradená do Centra Talentovanej Mládeže. Pevne veríme že sa jej aj naďalej bude dariť a dosahovať ďalšie výborné výsledky.